Samsung zaprezentował budżetowego Galaxy A11

Bez zbędnego rozgłosu, Samsung zaprezentował dziś budżetowy model Galaxy A11. Smartfon wyposażony w duży ekran i pojemną baterię nie ma jeszcze oficjalnej ceny.

Kilka miesięcy temu zaczęły pojawiać się pierwsze pogłoski, które sugerowały iż Samsung pracuje nad kolejnym budżetowcem Galaxy A11. Model ten pojawił się w kilku benchmarkach oraz dokumentach przyznających mu certyfikaty, co wskazywało iż sprzęt niebawem doczeka się oficjalnej prezentacji. Na ten moment nie trzeba było długo czekać, gdyż producent właśnie zaprezentował nowy telefon na swej stronie.

A11 jest najsłabszym modelem serii Galaxy A, adresowanym do osób, którym nie zależy na wysokiej klasy aparatach lub mocnym procesorze. Urządzenie posiada więc 6,4″ ekran LCD Infinity-O Display o rozdzielczości HD+, w którym umieszczono dziurę pod 8 MP kamerę do selfie. Aparat umieszczony na tylnym panelu sprzętu, jest natomiast potrójny. Składa się z głównego 13 MP sensora F/1.8 z autofokusem, szerokokątnego aparatu 5 MP F/2.2 orz 2 MP F/2.4 sensora głębi. Aparat posiada naturalnie wbudowaną diodę LED, natomiast pod modułem umieszczono czytnik odcisków palców chroniący przed niepowołanym dostępem.

Galaxy A11

Pod maską budżetowca pracuje ośmiordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,8 GHz. Producent nie podaje wprawdzie jego modelu, a z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że jest to Snapdragon 625 lub 626. Układ współpracuje z 2/3 GB RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej, którą rozszerzymy kartą mciroSD. Telefon posiada również GPS, WiFi, Bluetooth oraz modem LTE, a także złącze USB-C. Jego bateria ma natomiast 4000 mAh i współpracuje z 15 W systemem szybkiego ładowania.

Galaxy A11

Plastikowa obudowa z której wykonano Galaxy A11 dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych: czarna, czerwona, niebieska oraz biała.

Nie wiemy jednak ile trzeba zapłacić za tego budżetowca, gdyż producent nie podał jego ceny. Informacja o dacie premiery również jest na tę chwilę niedostępna.

Źródło

You may also like...