Galaxy M40 zaciera linię pomiędzy smartfonami z niskiej i średniej półki

Samsung przygotowuje kolejnego członka rodziny M, który zaciera różnicę pomiędzy budżetowcami i średniakami. Galaxy M40 kosztować ma około 290 dolarów.

Wprowadzenie na rynek przez Samsunga nowej linii M, okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Urządzenia dostępne głównie w Indiach, sprzedają się znakomicie, oferując całkiem niezły stosunek jakości do ceny. Choć są to urządzenia budżetowe, to ich specyfikacja techniczna często wykracza ponad tę kategorię urządzeń, zbliżając je do telefonów ze średniej półki.

Taki też prawdopodobnie będzie nowy model Galaxy M40, którego kilka szczegółów technicznych zdradziła nam witryna 91mobiles. Uzyskane przez nią informacje wskazują, że nowy smartfon będzie miał na pokładzie Snapdragona 600 oraz 6 GB RAM. Jak nietrudno zauważyć, jest to wyposażenie którego nie spotyka się w smartfonach ze średniej półki. Takie podzespoły to domena sprzętu klasyfikowanego o oczko wyżej i znacznie droższego.

Galaxy M40

Galaxy M40

Nowy produkt będzie też miał potrójny aparat główny z 32 MP sensorem głównym. Z przodu natomiast znajdziemy 16 MP aparat umieszczony w otworze wyciętym w wyświetlaczu. Wiemy także, że systemem operacyjnym tego modelu będzie Android 9.0 Pie.

Samsung Galaxy M40 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ani konkretnej ceny. Przecieki sugerują nam jednak, że zapłacimy za niego 290 dolarów, czyli nieco ponad 1100 zł. Cena jest więc znacznie wyższa od typowych budżetowców, ale też wyposażenie może ją w całości zrekompensować. Nieoficjalnie mówi się, że produkt do sprzedaży może trafić jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: 91mobiles.com

You may also like...