Pokemon GO wkrótce przestanie wspierać Apple Watch

Już od 1 lipca, popularna gra Pokemon GO przestanie obsługiwać smartwatcha Apple Watch. Potwierdzają to oficjalne dokumenty studia Niantic Labs, odpowiedzialnego za wspomniany tytuł.

Mimo upływu lat Pokemon Go wciąż ma się całkiem dobrze, a Niantic Labs dba o to, by gra się rozwijała. Niestety już wkrótce posiadacze smartwatcha Apple Watch, nie będą mogli używać tego sprzętu podczas zabawy. Producent od 1 lipca planuje bowiem oficjalnie zakończyć wsparcie dla tego gadżetu.

Dodam, że gra zaczęła go obsługiwać pod koniec grudnia 2016 roku, oferując jego posiadaczom kilka dodatkowych funkcji. Tytuł sprzęgnięto bowiem z krokomierzem urządzenia, co pomagało wykluwać Pokemony. Prócz tego zegarek informował gracza gdy ten znalazł się w pobliżu PokeStopu lub Pokemona. Krótko mówiąc był całkiem pomocnym narzędziem dla gracza, stanowiąc niezłe uzupełnienie smartfona.

Producent gry swą decyzję tłumaczy tym, że nie chce już dłużej dzielić rozgrywki na dwa urządzenia. Funkcję zegarka przejmie więc aplikacja Adventure Sync, zaprezentowana w zeszłym roku. Ona również potrafi liczyć kroki użytkownika, więc także pomoże w wykluwaniu się nowych Pokemonów.

Pokemon GO

Źródło: Niantic. com

You may also like...