Geekbench testuje Samsunga Galaxy Note10 Lite

Geekbench ujawnił kilka szczegółów specyfikacji budżetowej wersji Galaxy Note 10. Model Galaxy Note 10 Lite będzie miał Exynosa 9810 oraz 6 GB pamięci RAM.

Samsung kilka lat temu wprowadził w życie nową strategię, w ramach której oprócz flagowych modeli, oferuje także ich wersje Lite. Są to nieco okrojone urządzenia, adresowane do osób, których nie stać na topowy sprzęt, a mimo to chciałyby go posiadać. W takich smartfonach specyfikacja jest zwykle nieco uboższa, więc pojawia się słabszy procesor oraz mniej pamięci RAM w porównaniu do zwykłej wersji.

Niewykluczone, że koreański producent ma w planach wersję Lite flagowego Galaxy Note 10. Tak sugeruje Geekbench, który przetestował nowy sprzęt. Według benchmarka telefon ma numer modelowy SM-N770F i posiada procesor Exynos 9810 oraz 6 GB RAM.

Exynos jest doskonale znanym nam układem, którego producent wykorzystał w poprzedniej generacji tego smartfona, czyli Galaxy Note 9. Wykonano go w litografii 10 nm i nadal ma odpowiednią wydajność, by poradzić sobie nawet z wymagającymi aplikacjami. Jest za to nieco mniej pamięci niż w standardowym modelu, który dysponuje 8 GB RAM.

Galaxy Note10 Lite

Ciekawostką jest fakt, iż numer modelowy kończy się literą F, którą oznacza się urządzenia przeznaczone do sprzedaży globalnej. Może to sugerować, że Galaxy Note 10 Lite nie będzie sprzedawany tylko w krajach azjatyckich, ale trafi również na zachodnie rynki.

Póki co na temat jego specyfikacji oraz ceny możemy jedynie spekulować. Musimy więc mieć nadzieję, że producent rychło ujawni nam wszystkie szczegóły nowego sprzętu.

Źródło

You may also like...