Galaxy Note 7 potwierdzony

Evan Blass, znane źródło internetowych przecieków potwierdził na swym Twitterze, że Galaxy Note 7 to oficjalna nazwa nowego smartfona Samsunga. Poinformował też, że nowy model zostanie wyposażony w zapowiadany skaner tęczówki.

Wiele wskazywało na to, że najnowsza generacja Galaxy Note nie będzie oznaczona numerem 6, lecz 7, gdyż Samsung chciałby w ten sposób uniknąć konsternacji konsumentów, którzy mogliby zasugerować się Galaxy S7 i pomyśleć, że kolejny Galaxy Note nie jest nowym produktem, lecz starszą wersją urządzenia.Informacja była dotychczas nieoficjalna, ale teraz uzyskaliśmy wreszcie ostateczne potwierdzenie tego faktu. Zapewnił nam je Evan Blass (@evleaks), znane źródło informacji dotyczące najnowszych produktów mobilnych. Zaprezentował bowiem na swym Twitterze oficjalne logo nowego smartfonu, które wyraźnie wskazuje, że będzie to Galaxy Note 7. Co więcej, potwierdził również, że urządzenie posiadać ma skaner tęczówki, o którym również wspominano już od jakiegoś czasu.

Blass na tym nie poprzestał i dosłownie przed chwilą potwierdził również częściową specyfikację techniczną. Galaxy Note 7 będzie mieć 5,7″ ekran Super AMOLED rozdzielczości Quad HD, 64 GB pamięci użytkowej rozszerzanej kartą microSD oraz 12 Mpix kamerę tylną i 5 Mpix przednią. Jego obudowa będzie odporna na pył i wodę, zaś smartfon dostępny będzie w kolorze czarnym, srebrnym oraz niebieskim.

Blass nie napisał wprawdzie nic o cenie, ale z wcześniejszych przecieków wynika, że Galaxy Note 7 będzie kosztował 799 euro.

Źródło: Twitter.comYou may also like...

1 Response

  1. Mari70 pisze:

    Mam obecnie SGS7 Edge,SG Note 7 będzie mój 😉