Samsung Galaxy S23 FE dostanie słabszego Snapdragona

Samsung nie rezygnuje z wprowadzenia na rynek modelu Galaxy S23 FE. Okrojona wersja najnowszego flagowca prawdopodobnie będzie miała procesor Snapdragon 8+ Gen 1, zamiast mocniejszej wersji układu obecnej w Galaxy S23.

Od lat oprócz flagowej serii Galaxy S, koreańska marka oferowała swym klientom także okrojone ich wersje zwane FE. Smartfony dysponowały tym samym procesorem co standardowy sprzęt, jednak miały nieco okrojone podzespoły, aby można było oferować je w bardziej przystępnej cenie.

Marketingowa strategia koncernu zmieniła się jednak po tym, gdy Galaxy S21 FE nie wzbudził tak dużego zainteresowania jak tego oczekiwano. Firma zrezygnowała więc z Galaxy S22 FE i wydawało się już, że to uśmierci już tę serię, ale najwyraźniej tak się nie stało.

OreXDA twierdzi bowiem, że Galaxy S23 FE nadal jest w planach koncernu i zdradził nieco jego szczegółów technicznych. Zdaniem źródła, aby jego cena była atrakcyjniejsza dla klienta, pod maskę trafi procesor Snapdragon 8+ Gen 1. Nie jest to zła jednostka i nadal powinna zapewnić wystarczającą wydajność sprzętu oraz płynne działanie wszystkich aplikacji.

Źródło twierdzi też, że wkrótce ujawni więcej szczegółów technicznych nowego modelu. Wówczas dowiemy się nie tylko jaki znajdzie się w nim wyświetlacz oraz poznamy parametry aparatów fotograficznych. To szczególnie istotna kwestia, gdyż dla wielu osób jakość wykonywanych zdjęć jest bardzo ważna.

Galaxy S23 FE
Galaxy S21 FE. Źródło: Samsung

You may also like...