Samsung kończy wsparcie modeli Galaxy S7 i S7 edge

Samsung ogłosił zakończenie wsparcia dla modeli Galaxy S7 oraz S7 edge. Smartfony te nie będą już otrzymywały poprawek bezpieczeństwa, a ta z ubiegłego miesiąca była już ostatnią.

Smartfony to urządzenia, które starzeją się w niezwykle szybkim tempie. Producenci zazwyczaj już po dwóch latach przestają udostępniać aktualizacje systemowe, natomiast po czterech latach kończy się dostarczanie poprawek bezpieczeństwa. Ten moment nadszedł właśnie dla dwóch modeli z rodziny Galaxy S7, którą koreański producent oficjalnie odsyła na emeryturę.

Oba smartfony pojawiły się w sklepach w 2016 roku i standardowo miały zainstalowanego Androida 6.0 Marshmallow. Przez ten czas dostały dwie duże aktualizacje systemowe, a ostatnią był Android 8.0 Oreo udostępniony w 2018 roku.

Z oficjalnej strony Samsunga wynika, że żywot modeli S7 oraz S7 edge dobiegł już końca i producent nie będzie już więcej zapewniał im kolejnych aktualizacji. Oczywiście nie oznacza to, że telefony nagle przestaną działać i staną się całkowicie bezużyteczne. Nadal są w pełni funkcjonalne i można z nich normalnie korzystać. Musimy jednak pamiętać, że brak poprawek bezpieczeństwa oznacza, że użytkownik nie będzie miał ochrony przed hakerami.

Wkrótce ten sam los czeka model Galaxy S7 Active, który pojawił się na rynku w czerwcu 2016 roku. Za kilka miesięcy upłynie czteroletni jego okres wsparcia i on również przestanie otrzymywać aktualizacje.

Galaxy S7

Źródło

You may also like...