Galaxy S8 będzie droższy w produkcji

Eksperci przewidują, że Samsung Galaxy S8 ze względu na zastosowane technologie oraz wyposażenie, może być znacznie droższy w produkcji. Koszt wytworzenia tego modelu będzie wyższy o około 28%.

Samsung chce, aby jego Galaxy S8 wyprzedził konkurencję pod każdym względem, dlatego planuje wyposażyć go w nowinki technologiczne i podzespoły z najwyższej półki. Niestety, pociągnie to za sobą poważny wzrost kosztów produkcji tego urządzenia.Samsung chciałby jak najszybciej zmazać plamę na honorze spowodowaną przez wpadkę z Galaxy Note 7 i zaoferować swym klientom produkt, który nie tylko wzbudzi ich zainteresowanie, ale też będzie lepszy od sprzętu proponowanych przez rywali.

Firma chce więc wyposażyć Galaxy S8 we wszystko co ma najlepsze, począwszy od głosowego asystenta zajmującego się płatnościami, a skończywszy na najszybszym procesorze ze stajni Qualcomma.

Producent liczy na to, że tworząc sprzęt o możliwościach przewyższających urządzenia konkurencji, znowu zainteresuje swymi smartfonami klientów, którzy porzucili firmę po aferze z Galaxy Note 7. Problem w tym, że aby zrealizować ten plan, trzeba będzie głębiej sięgnąć do kieszeni.

Najnowsze plotki sugerują, że koszty produkcji Galaxy S8 ze względu na zastosowane w nim zmiany, będą aż o 28% wyższe niż w poprzedniej generacji. Dobrą wiadomością jest to, że koszty nie zostaną przerzucone na klientów, gdyż Samsung zarabia na tym modelu tak dużo, że weźmie je na siebie, zachowując dotychczasową cenę smartfona.Podwyższanie jej nie byłoby bowiem w interesie koreańskiego koncernu, jeśli chce zainteresować swym produktem większą liczbę klientów.

Źródło: Pocketnow.com

You may also like...