Galaxy S8 bez gniazda słuchawkowego

>Wiemy już na pewno, że w przypadku nowego flagowca, Samsung idzie w ślady koncernu Apple. Galaxy S8 na pewno nie będzie miał standardowego gniazda słuchawkowego, które zostanie zastąpione złączem USB-C.

Rezygnacja z gniazda słuchawkowego w iPhonie 7 wprawdzie odbiła się w mediach szerokim echem, zaś wiele osób deklarowało, że z tego powodu nie kupi nowego smartfona, to decyzja producenta niespecjalnie wpłynęła na sprzedaż nowego modelu.

Teraz okazuje się, że w ślady swego największego rywala pójdzie także Samsung. Witryna Sammobile oficjalnie potwierdza, że nowy flagowiec koreańskiego giganta, także nie będzie posiadał 3,5 mm gniazda słuchawkowego.

Bezprzewodowe słuchawki wymagane

Dla fanów tej marki oznacza to, że kupując nowy smartfon nie będą już mogli korzystać z posiadanych słuchawek. Przynajmniej dopóki nie kupią przejściówki z portu USB-C, gdyż takie właśnie gniazdo będzie mieć Galaxy S8. Jest to pewna niedogodność, gdyż słuchanie muzyki i ładowanie w tym czasie baterii smartfona przy pomocy kabla, będzie niemożliwe.

Usunięcie gniazda słuchawkowego pozwoli Samsungowi odchudzić swego nowego flagowca, a wolna przestrzeń, która w ten sposób się pojawi, może zostać wykorzystana na większą baterię. Mówi się też, że w nowym smartfonie pojawią się głośniki stereo firmy Harman, którą Samsung niedawno kupił.

Przypomnę, że Galaxy S8 zostanie oficjalnie zaprezentowany w lutym przyszłego roku, podczas targów Mobile World Congress, które odbędą się w Barcelonie.

Galaxy S8

Źródło: Sammobile.com

You may also like...

9 komentarzy

 1. Cichy pisze:

  Spoko, niedługo jabłko wymyśli telefon bez ekranu…

 2. Anonim pisze:

  można będzie słuchać i ładować bo w przeciwieństwie do iphona samsungi można ładować indukcyjnie.

 3. Darek pisze:

  I gdy zechcesz doładować sprzęt w kawiarni lub pracy, będziesz ze sobą cały czas nosił ładowarkę indukcyjną? Pamiętaj, że to nie jest standardowe wyposażenie i trzeba ją dokupić.

 4. Marta pisze:

  Darek, iPhony mają przejściówkę, która pozwala równocześnie ładować baterię i słuchać muzyki, więc to nie będzie problem. Sama mam taką.

 5. Foxracer pisze:

  Sammobile to żadne oficjalne źródło, tylko strona poświęcona samsungowi. News w dodatku nie miał podanego źródła. Watpie zeby to była prawda.

  • Marek pisze:

   Widzę, że nie jesteś w temacie, dlatego wyjaśniam, że zanim producent oficjalnie pokaże swój sprzęt, to jego specyfikacja dzięki przeciekom jest już dawno znana. W dzisiejszych czasach nie da się niczego ukryć, a ta strona, podobnie jak wiele innych z tej branży, z pewnością ma własne źródła. Tym bardziej że, jest jedną z najpopularniejszych w sieci.

 6. Zal pisze:

  A czy czasem w 2017 nie ma czegos takiego jak “sluchawki Bluetooth” ???

 7. olt pisze:

  I jak to ostatecznie wyszło? Ja piszę teraz z S8+ i gniazdo jest i śliczne słuchawki AKG w zestawie. Ale nie wiem czy zwykła S8ka też to ma?

 8. Ja pisze:

  Po miesiącu użytkowania s8 zauważyłlem że chyba ma