Galaxy S8: szybkie uruchomienie aparatu nie dla każdego

Użytkownicy Samsunga Galaxy S8 donoszą, że nie wszystkie smartfony posiadają dostęp do funkcji szybkiego uruchamiania aparatu fotograficznego. Na razie nie wiemy dlaczego nie w każdym egzemplarzu jest ona dostępna.

Smartfony Samsunga posiadają funkcję umożliwiającą szybkie uruchomienie aparatu, poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku Home. Jest to bardzo przydatna opcja, gdyż jeśli zobaczymy coś wartego uwiecznienia na zdjęciu, to nie musimy odblokowywać telefonu i uruchamiać aplikacji, lecz wystarczy szybko wcisnąć klawisz Home i możemy robić fotki.

Najnowszy Galaxy S8 nie ma wprawdzie tego przycisku, lecz sama funkcja pozostała i przypisano ją pod przycisk włączenia/usypiania. Okazuje się jednak, że nie w każdym egzemplarzu ta funkcja jest dostępna. Redaktorzy witryny SamMobile twierdzą, że mieli okazję przetestować dwa egzemplarze Galaxy S8 pochodzące z rynku indyjskiego i w żadnym z nich funkcja szybkiego uruchomienia kamery nie była dostępna.

Prawdopodobnie jest to kwestia oprogramowania, na którym funkcjonują te smartfony. Nie jest bowiem tajemnicą, że na poszczególnych rynkach różni się ono nieznacznie, chociażby obsługą języka, ale także kilkoma innymi szczegółami. Nie można więc wykluczyć, że w niektórych krajach taka opcja nie jest dostępna. Oczywiście to tylko spekulacje, gdyż równie dobrze może to być tylko błąd w oprogramowaniu.

Jeśli jest to celowy zabieg, to musimy poczekać aż producent zdecyduje się wyjaśnić przyczyny zablokowania tej opcji. Albo też wypuści aktualizację oprogramowania, która ją odblokuje.

smartfony Galaxy S8

Źródło: Sammobile.com

You may also like...

1 Response

  1. ikingpin pisze:

    U mnie jest