Galaxy S8 z technologią rozpoznawania twarzy

Samsung najwyraźniej chce, by jego najnowszy flagowiec zakasował całą konkurencję pod względem funkcjonalności i wyposażenia. Jak wynika z najnowszych plotek, znajdzie się w nim bowiem technologia rozpoznawania twarzy.

Walka na rynku smartfonów staje się coraz bardziej zaciekła i bitwę o klienta wygrywa ten, który zaoferuje mu sprzęt posiadający najwięcej bajerów oraz nowinek technologicznych. W tej kwestii liderem chce być Samsung, który wyposaży swego Galaxy S8 w najwięcej takich rozwiązań.Od jakiegoś czasu mówi się, że w Galaxy S8 pojawi się skaner tęczówki, który fani marki doskonale znają z modelu Galaxy Note 7. Technologia ta służyć ma autoryzacji użytkownika, gdyż jest znacznie bardziej niezawodna od czytnika odcisków palców. Na tym się jednak nie skończy, gdyż najnowsze doniesienia mówią, że oprócz tego telefon dostanie jeszcze technologię rozpoznawania twarzy.

Dziennikarze koreańskiej witryny The Investor powołują się na rozmowę z przedstawicielem Samsunga, który poinformował ich, że z powodu ograniczeń skanera tęczówki w zakresie prędkości i dokładności działania, zdecydowano o dodaniu technologii rozpoznawania twarzy. System ten w ciągi zaledwie 0,01 sekundy odblokuje smartfon, a dodatkowo jest metodą bardziej bezpieczną i może być używany np. do mobilnej bankowości.

To bardzo ciekawa informacja, szczególnie w świetle doniesień sugerujących, iż Apple pracuje nad podobna technologią, którą zamierza umieścić w nadchodzącym iPhonie 8. Oczywiście na razie to tylko plotki, więc musimy poczekać do 29 marca, by poznać wszystkie szczegóły.

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...