Galaxy S9 bez czytnika wbudowanego w ekran

Najnowsze doniesienia z Korei sugerują, że Galaxy S9 nie będzie mieć czytnika odcisków wbudowanego w ekran. Powróci on na tylny panel obudowy.

Choć do premiery najnowszego flagowca Galaxy S9 pozostało jeszcze trochę czasu, to zaczynają pojawiać się przecieki na temat jego szczegółów technicznych. Najnowsze informacje dotyczą technologii biometrycznej.

Wiemy, że Samsung od pewnego czasu nosił się zamiarem wbudowania czytnika odcisków w wyświetlacz. Technologia nie była jednak na tyle dopracowania, by dało się jej użyć, dlatego nie pojawiła się w Galaxy S8. Ekran w miejscu czytnika był bowiem jaśniejszy, więc to psułoby cały efekt. Producent zdecydował się więc przenieść czytnik na tylny panel, co spotkało się z ogromną krytyką użytkowników.

Wygląda na to, że ta koncepcja zostanie powtórzona w nadchodzącym modelu Galaxy S9. Z najnowszych doniesień witryny The Investor wynika, że producent porzucił pomysł czytnika zintegrowanego z ekranem. Będzie więc nadal znajdował się na tylnym panelu. Witryna twierdzi, że Samsung sfinalizował już specyfikację dwóch wariantów nowego flagowca, gdyż w październiku ruszyła pilotażowa jego produkcja. Natomiast seryjna produkcja smartfona rozpocznie się już w grudniu.

Koreański gigant nie zamierza pozbywać się ze swych smartfonów czytnika odcisków, gdyż jest on powiązany z wieloma usługami i platformami. A skoro nie dało się go wbudować w ekran, to firma będzie musiała powrócić do sprawdzonych rozwiązań.

Galaxy S9

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...