Galaxy S9 dostanie własne Face ID

Samsung chce zachować i usprawnić system rozpoznawania twarzy w modelu Galaxy S9. Firma ponoć już złożyła zamówienia na sensory 3D, które się w nim znajdą.

Apple wprowadziło sporo zamieszania z technologią rozpoznawania twarzy, która znalazła się w modelu iPhone X. Choć system nie jest idealny i banki nie chcą go wspierać, to inni producenci są zainteresowani stosowaniem tego rozwiązania we własnym sprzęcie.

Jednym z nich jest Samsung, który technologię rozpoznawania twarzy zastosował już w modelu Galaxy S8. Był to jednak system mocno zawodny i nawet sam producent uprzedzał, że jest to raczej ciekawostka niż użyteczne rozwiązanie do zabezpieczania telefonu. Wygląda jednak na to, że koreański koncern zamierza pozostać przy tej technologii, znacznie ją usprawniając.

Koreańskie media donoszą, ze firma złożyła już zamówienia na sensory 3D, które będą obsługiwać system rozpoznawania twarzy w nowym telefonie. Technologia będzie jednak dużo precyzyjniejsza, szybsza i bezpieczniejsza od tej z modelu Galaxy S8. Nie można wykluczyć, że rozwiązanie zostanie wykorzystane w podobny sposób jak w nowym smartfone Apple, choć pewnie nie będzie się ograniczać tylko do jednego zastosowania. Taki sensor mógłby być przydatny również w zastosowaniach wykorzystujących technologię rzeczywistości wirtualnej oraz rozszerzonej.

Co ciekawe, producent ma zamiar pozostawić w Galaxy S9 także skaner tęczówki. Mogłoby to oznaczać, że wbrew wcześniejszym przeciekom, czytnik odcisków palców zostanie jednak z telefonu usunięty. Trzeci system autoryzacji użytkownika stałby się bowiem zbędny.

To wszystko jest jedynie czystymi spekulacjami. Miejmy nadzieję, że wszystkie szczegóły techniczne poznamy podczas oficjalnej prezentacji nowego modelu. A ta może się odbyć już podczas targów CES 2018 w Las Vegas.

Galaxy S9

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...