Nowy buga Gmail utrudnia opróżnienie kosza

Gmail na Androida ma poważny błąd, utrudniający korzystanie z aplikacji. Uniemożliwia on opróżnienie kosza, a także folderu do którego zwyczajowo trafia spam.

Jak wczoraj informowałem, Gmail doczekał się aktualizacji zwiększającej bezpieczeństwo użytkownika. Google wzbogaciło aplikację o system uczenia maszynowego, który zablokuje załączniki zawierające malware (https://technogadzet.pl/gmail-zablokuje-zalaczniki-z-malware/). Niestety równocześnie w wersji dla Androida odkryto poważny bug, który może utrudniać korzystanie z aplikacji.

Uniemożliwia bowiem użytkownikowi opróżnienie kosza, a także folderu do którego trafia spam. Trudno na razie powiedzieć co spowodowało się pojawienie tego buga. Nie ma więc pewności czy winę ponosi najnowsza aktualizacja, czy też leży ona po stronie serwerów. Faktem jest jednak, że obie funkcje przestały działać.

Nie oznacza to jednak, że śmieciowej poczty w ogóle nie da się pozbyć. Jest to oczywiście możliwe, lecz użytkownik musi ręcznie usuwać każdy email. Zważywszy na ilość otrzymywanego spamu, który w ten sposób trafi do kosza, na pewno nie jest wygodne rozwiązanie. Podwoi to bowiem naszą pracę. Można też nie robić nic i poczekać aż folder kosza opróżni się automatycznie w ciągu 30 dni.

Miejmy jednak nadzieję, że nie trzeba będzie czekać tyle czasu na możliwość jednorazowego opróżnienia folderów. Google potwierdziło, że zespół pracujący nad Gmailem wie już o problemie i rozpoczyna przygotowywanie poprawki.

Gmail

Źródło

You may also like...