GOCLEVER HYBRID – pierwszy hybrydowy tablet zaprojektowany w Polsce

Hybrydowe tablety – wyposażone w dedykowaną klawiaturę, która rozszerza możliwości sprzętu, zamieniając go w kompaktowego netbooka – cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Zazwyczaj takie urządzenia nie należą do najtańszych. Ten trend ma szansę zmienić się za sprawą polskiej firmy GOCLEVER i pierwszego tego typu sprzętu w całości zaprojektowanego w Polsce. W lutym na polski rynek wchodzą dwie wersje hybrydowego tabletu GOCLEVER – HYBRID oraz HYBRID+3G.

Firma GOCLEVER postawiła na solidność, schludność i elegancję – HYBRID został pokryty przyjemnym w dotyku, delikatnie gumowanym tworzywem, które zapobiega ślizganiu się dłoni i jest odporne na zabrudzenia i zadrapania, natomiast ramka otaczająca urządzenie wykonana jest ze stopu magnezu. Połączenie tych elementów sprawia, że GOCLEVER HYBRID jest bardzo wytrzymały. Inżynierowie z równą uwagą podeszli do projektowania klawiatury – również ten element został wykonany ze stopu magnezu, gwarantując mu należytą stabilność i trwałość zatrzasków, dzięki którym użytkownik może zamocować tablet.

Specyfikacja obu urządzeń jest zbliżona – oba modele GOCLEVER HYBRID wyposażone są w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, który dzięki zastosowaniu technologii IPS zapewnia szerokie kąty widzenia i świetną jakość obrazu. „Sercem” tabletów jest dwurdzeniowy układ Rockchip RK3066, taktowany zegarem o częstotliwości 1.6 GHz, zaś konfigurację uzupełniają 1GB pamięci RAM oraz czterordzeniowy układ graficzny Mali 400 MP4 – takie komponenty zapewnią znakomitą wydajność i komfortowe korzystanie z najbardziej wymagających aplikacji. Wersja +3G wyposażona jest w 16GB wbudowanej pamięci, zaś podstawowa – w 8 GB. Do wersji +3G dołączony jest zewnętrzy modem 3G wspierający usługę AERO2.

GOCLEVER HYBRID wyposażony jest w moduł Bluetooth 4.0 oraz WiFi (b/g/n). W obudowie tabletu umieszczono również wyjście miniHDMI (1.4), port microUSB 2.0 oraz czytnik kart microSD, który pozwala na rozszerzenie pamięci o dodatkowe 32GB. Za dźwięk odpowiada wejście minijack, do którego podepniemy słuchawki. Wbudowane głośniki, mikrofon i dwa aparaty: przedni o rozdzielczości 2Mpix oraz tylny 3Mpix, pozwolą również wygodnie korzystać z komunikatorów wideo (np. Skype) oraz rejestrować zdjęcia i filmy.

Dołączalna 80-klawiszowa klawiatura wraz z czułym touchpadem posiada wbudowany akumulator tzw. powerbank, czyli dodatkową baterię o pojemności aż 8000mAh. Połączona pojemność w pełni naładowanych baterii tabletu (6500mAh) i docka daje użytkownikowi do dyspozycji aż 14.500mAh, co powinno wystarczyć na około 15 godzin pracy na jednym ładowaniu. Stacja dokująca oferuje dwa porty USB 2.0, które umożliwiają ładowanie zewnętrznych urządzeń, została też wyposażona we wbudowany port zasilający cały zestaw (microUSB). Ponadto, klawiatura posiada specjalne przyciski do obsługi systemu, a także system skrótów klawiszowych umożliwiający szybki dostęp do najważniejszych aplikacji. Dzięki temu GOCLEVER HYBRID może okazać się na znacznie bardziej użyteczny od klasycznego tabletu i stać się nie tylko przydatnym gadżetem – ale prawdziwym narzędziem pracy, zastępując popularne netbooki.

Producent wyposażył GOCLEVER HYBRID w zestaw preinstalowanych aplikacji m.in. do czytania dokumentów i e-booków, przeglądania zdjęć, filmów, słuchania muzyki a także program do eksplorowania Internetu oraz klienta poczty. Nowością jest funkcja „mediashare”, która umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie multimediów na ekranie telewizora, jeśli oba urządzenia posiadają kartę Wi-Fi i znajdują się w tej samej sieci lokalnej.

Najnowszy produkt GOCLEVER z systemem operacyjnym Android 4.1. Jelly Bean (trwają prace nad aktualizacją do wersji 4.2) jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta (z tego 12 miesięcy w systemie door-to-door). Razem z urządzeniem użytkownik otrzymuje zestaw akcesoriów: dedykowaną folię ochronną na wyświetlacz, ładowarkę oraz kabel USB. HYBRID oferowany jest w sugerowanej cenie detalicznej 1199 złotych. Natomiast model +3G można nabyć w cenie 1349 złotych.

Źródło: Tabasco.pl

You may also like...