GOODRAM SSD C40 – czas na upgrade!

Pomimo ostatnich spadków cen dysków SSD, nośniki te nadal wydają się niektórym użytkownikom nieosiągalnym, bo drogim, rozwiązaniem. Nowy dysk C40 polskiej marki GOODRAM przełamuje tą barierę. Polski producent wprowadza konkurencyjny pod względem jakości nośnik w bezkonkurencyjnej cenie.

Wilk Elektronik SA, polski producent pamięci komputerowych i właściciel marki GOODRAM, rozszerzył swoją ofertę konsumenckich dysków SSD o nowy model. Dysk C40 należy do serii dysków konsumenckich dedykowanych użytkownikom oczekującym komfortowych warunków pracy jakie daje dysk SSD ale i równie komfortowej ceny tego rozwiązania. Dysk C40 GOODRAM został zaprojektowany specjalnie dla tych, którzy do tej pory wahali sie pomiędzy wyborem tradycyjnego rozwiązania, jakim jest dysk HDD, a nowoczesnym, aczkolwiek do tej pory kosztownym, dyskiem SSD – mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA

GOODRAM C40 jest najbardziej ekonomicznym dyskiem SSD serii C polskiego producenta. Podobnie jak pozostałe modele dysków SSD należące do rodziny C Series, model C 40 zbudowany został na bazie interfejsu SATA III i wyposażony w kontroler marki Phison. Jednakże w odróżnieniu od poprzednich rozwiązań, w których zastosowano pamięci Flash Toshiba, dysk C 40 wyposażony został w wysokiej klasy synchroniczną pamięć Micron 20nm. Zależnie od pojemności dyski C40 wyposażone zostały w maksymalnie 512MB pamięci podręcznej DRAM. Co więcej, w dyskach zastosowano różne kontrolery – PS3109 w wersji 60GB i 120GB, posiadające wbudowane zabezpieczenie przed niskim napięciem oraz PS3108 w przypadku 240GB i 480GB. Dyski odznaczają się również, wysokimi wartościami TBW, dzięki czemu mają być bardziej wytrzymałe na zapis danych niż konkurencyjne nośniki w tym segmencie.

Warto podkreślić, że wszystkie dyski GOODRAM bazujące na kontrolerach Phison wyposażone zostały w funkcje SmartCacheFlush i GuaranteedFlush, zapewniające najwyższe bezpieczeństwo i integralność danych zaznacza Wiesław Wilk. Technologia SmartCacheFlush, polega na jeszcze lepszym zarządzaniu pamięcią buforującą. Dzięki temu na pamięci rezyduje jak najmniej danych. Nie wpływa to jednak w żadnym stopniu na ograniczenie szybkości zapisu, wręcz odwrotnie – zwiększa go przy jednoczesnym wzroście żywotności dysku wyjaśnia Prezes Wilk Elektronik. Technologia GuranteedFlush zaś, zapobiega utracie danych w przypadku nieoczekiwanej przerwy w dostawie energii.

Dzięki takim rozwiązaniom nowe dyski GOODRAM pozwalają na osiąganie realnych parametrów odczytu i zapisu na poziomie odczyt 550MB/s, zapis 530 MB/s w przypadku plików kompresowalnych oraz odczyt 528 MB/s, zapis 493 MB/s w przypadku transferu plików niekompresowalnych. Tak jak wszystkie dyski serii C, GOODRAM C40 dodatkowo wspiera funkcję TRIM, S.M.A.R.T (producent dostarcza dedykowane oprogramowanie) oraz Garbage Collection.

Dyski dostępne są w pojemnościach od 60GB do 480GB i objęte są 3 letnią gwarancją producenta. Dysk C40, uzupełnia ofertę producenta skierowaną do użytkowników oczekujących wysokiej wydajności za rozsądne pieniądze.

Źródło: Goodram.com

You may also like...