Google Drive samodzielnie usunie starsze pliki

Usługa Google Drive wkrótce wzbogaci się o funkcję automatycznego usuwania starszych plików znajdujących się w koszu. Zrobi to samodzielnie po 30 dniach.

W erze cyfrowej mamy coraz więcej zbędnych plików, które regularnie wrzucamy do kosza. Jeśli nie będziemy na niego zwracali uwagi, wkrótce zapełni się zbędnymi danymi, które będą zajmowały sporo miejsca na dysku. O ile jeszcze w przypadku komputerów i laptopów nie jest to dużym problemem, gdyż dyski mamy dość pojemne, to zupełnie inaczej wygląda sprawa z chmurą.

Internetowe dyski mają ograniczoną pojemność, za którą niekiedy musimy płacić, więc trzymanie tam śmieci nie jest zbyt opłacalne. Tymczasem często zapominamy opróżnić kosz i pliki zalegają w nim tygodniami, a być może nawet miesiącami. Na szczęście w przypadku Google Drive nie będziemy musieli dłużej o tym pamiętać. Internetowy dysk niebawem otrzyma bowiem funkcję automatycznego usuwania plików z kosza po 30 dniach.

Muszę tu wyjaśnić, że wspomniana usługa w przeciwieństwie do innych tego typu dysków, nie kasuje plików definitywnie, lecz umieszcza je w koszu. Jest to przydatna funkcja na wypadek gdybyśmy uznali, że jednak potrzebujemy dokumentów, których właśnie się pozbyliśmy. Rodzi to jednak pewien problem związany z opróżnianiem kosza, o którym często zapominamy. Nowa aktualizacja powinna więc go zlikwidować.

Nowa funkcja wejdzie do użytku już od 13 października.

Google Drive

Źródło

You may also like...