TicWatch GTX: tani smartwatch z prostymi funkcjami

Movi zaprezentowało tani smartwatch dla mało wymagających użytkowników. Model Mobvoi TicWatch GTX oferuje prostotę obsługi i kosztuje tylko 60 euro.

Zaprezentowany wczoraj Apple Watch Series 6 z pewnością zainteresuje wiele osób, które będą chciały mieć nowoczesny i funkcjonalny zegarek. Wielu konsumentów nie interesują jednak tak rozbudowane gadżety i choć chcieliby mieć smartwatch, to nie potrzebują aż tak zaawansowanego sprzętu.

Dla takich właśnie osób firma Mobvoi stworzyła model TicWatch GTX, który oferuje podstawową funkcjonalność, ale za to kosztuje ułamek tego co produkt Apple. Zegarek, który trafił właśnie do sprzedaży w USA, Europie, Wielkiej Brytanii oraz Australii, oferuje bowiem głównie możliwość śledzenia aktywności oaz snu.

Produkt posiada metalową kopertę z certyfikatem IP68 oznaczającym wodoszczelność pozwalającą pływać z zegarkiem na ręku. Informacje prezentowane są na 1,28″ wyświetlaczu o rozdzielczości 240 x 240 pikseli, na którym możemy m.in., śledzić nasz tętno rejestrowane przez specjalny czujnik. Jest również akcelerometr i Bluetooth 5.0, zapewniający współpracę ze smartfonem oraz funkcja wybudzenia poprzez zbliżenie zegarka do twarzy.

Zainstalowane oprogramowanie umożliwia śledzenie 14 rodzajów ćwiczeń, takich jak joga, jazda na rowerze, czy bieganie. Aplikacja TicExercise umożliwia natomiast śledzenie oraz zapisywanie danych treningów, które możemy sobie później przeanalizować na smartfonie.

Ciekawą funkcją zegarka jest również funkcja personalizacji tarczek. Jeśli bowiem nie podobają się nam propozycje dostarczone przez producenta, możemy zastąpić je własnym zdjęciem.

Dużym plusem jest także 200 mAh bateria, która może wydawać się mała, ale zapewnia przyzwoity czas pracy. Pełne wykorzystanie możliwości zapewnia do 7 dni działania, natomiast w trybie oszczędzania energii może to być nawet 10 dni. Ponowne jej naładowanie zajmuje tylko dwie godziny.

TicWatch GTX możemy już zakupić na stronie Mobvoi.com w cenie 59,99 euro.

TicWatch GTX

Źródło

You may also like...