Jutro zadebiutuje iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14 oraz watchOS 7

15 września odbędzie się debiut najnowszych systemów operacyjnych Apple. Od jutra będziemy mogli pobrać iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 oraz tvOS 14.

Dzisiejszy event Apple pozwolił nam zapoznać się z najnowszym sprzętem, w postaci Apple Watch Series 6 oraz Apple Watch SE. Koncern potwierdził również, że jutro możemy spodziewać się premiery najnowszych wersji systemów operacyjnych dla popularnych urządzeń. W środę nastąpi więc oficjalny debiut iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 oraz tvOS 14.

Dla fanów amerykańskiej marki bez wątpienia najważniejsza jest premiera iOS 14, który przyniesie sporo zmian w obsłudze smartfonów. Największą z nich jest od dawna oczekiwana możliwość umieszczania własnych widgetów na ekranie głównym, którą użytkownicy Androida mają od lat. Pojawi się także szuflada aplikacji, więc nie trzeba już będzie mieć na ekranie głównym oddzielnego folderu, aby schować w nim aplikacje których nie chcemy widzieć.

iPadOS 14 również zaoferuje parę nowości, wśród których są m.in., przeprojektowane widgety. Największą zmianą jest jednak rozpoznawanie odręcznego pisma, co zdecydowanie ułatwi pracę z rysikiem Apple Pencil.

Jeśli chodzi o watchOS 7, to największą, a zarazem oczekiwaną przez użytkowników zmianą jest monitor snu. Po ręcznym włączeniu lub ustawieniu harmonogramu będzie monitorowała nasz wypoczynek, co pozwoli ocenić jego efektywność. Aktualizacja dostarczy również nowe tarczki, a także umożliwi pobieranie z poziomu przeglądarki tarczek od zewnętrznych dostawców.

Najmniej zmian wnosi tvOS 14, oferując nowy tryb obrazu w obrazie, a także ułatwienia w przełączaniu profili.

iOS 14

Źródło

You may also like...