Google Helpouts wystartowało. Eksperci pomogą we wszystkim

W dniu dzisiejszym, bez zbędnego rozgłosu, wystartowała zapowiedziana wiele miesięcy temu, nowa usługa Google o nazwie Google Helpouts. Jeśli nie potrafisz naprawić tostera, chcesz się nauczyć gry na gitarze, lub nie wiesz jak zainstalować system operacyjny, wystarczy tylko się zgłosić.

Tym którzy nigdy nie słyszeli o Google Helpouts wyjaśniam, że jest to usługa zrzeszająca specjalistów w różnych dziedzinach, których można prosić o pomoc, np. w objaśnieniu zadania z matematyki, zaprogramowania cyfrowej nagrywarki oraz wielu innych czynnościach, których sami nie jesteśmy w stanie opanować.

W zależności od ekspertów, porady mogą być całkowicie darmowe, lub płatne, przy czym ekspertem ma szansę zostać w zasadzie każdy, kto posiada daną wiedzę na jakiś temat i może zarabiać na tym niezłe pieniądze. Google pobiera dla siebie 20-procentową prowizję, lecz resztę kasy zgarnia specjalista, z którego usług internauci będą korzystać najchętniej.

Google Helpouts działać ma w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie i na początku oferuje tylko kilka kategorii, ale ich liczba ma wzrastać w zależności od zapotrzebowania użytkowników.

Źródło: Google.com

You may also like...