Nowa funkcja Google Maps ułatwi wypożyczenie roweru

W Google Maps pojawiły się kolejne usprawnienia ułatwiające poruszanie się po miejskiej dżungli. Nowa funkcja ułatwia użytkownikom wypożyczenie roweru miejskiego.

Coraz większe korki w miastach powodują, że jednym z najlepszych środków transportu staje się rower. Jednoślad nie ma problemów z parkowaniem, a potrafi nas dowieźć nawet na spore odległości. Dlatego jak grzyby po deszczu pojawiają się w miastach stacje wypożyczania rowerów na minuty.

Turysta przyjeżdżający do nowego miasta, nie zawsze jednak wie gdzie znajduje się najbliższa stacja, w której mógłby wypożyczyć jednoślad. Tutaj z pomocą przychodzi Google Maps, które specjalnie w tym celu otrzymało zupełnie nową funkcję. Opcja pozwala bowiem odnaleźć najbliższą stację, aczkolwiek jej dostępność jest na razie mocno ograniczona. Działa bowiem tylko w 24 miastach znajdujących się w 16 krajach.

Jeśli akurat znajdujemy się w mieście wspieranym przez aplikację, to na mapie będziemy mogli znaleźć najbliższą stację wypożyczania. Co więcej, aplikacja poinformuje nas również, czy znajdują się w niej jakieś wolne rowery. Dodatkowo wskaże czy w stacji są wolne miejsca, w którym można zostawić jednoślad gdy przestanie być nam już potrzebny.

Dobrą wiadomością jest to, że wśród obsługiwanych miast jest również Warszawa, więc możemy również korzystać z nowej funkcji. Oprócz naszej stolicy Google Maps wspiera m.in., również Brukselę, Barcelonę, Dublin, San Francisco oraz Nowy Jork.

Google Maps

Źródło: Blog.google

You may also like...