Google Maps w wersji offline

Amerykański koncern Google wyciąga dłoń do wszystkich użytkowników smartfonów, którzy wykorzystują aplikację Google Maps w charakterze nawigacji GPS. Od teraz korzystanie z niej nie będzie zużywać pakietu danych, gdyż nawigacja działa także offline.

Smartfony bardzo dobrze spisują się w roli nawigacji GPS i wiele osób używa np. Google Maps podczas jazdy samochodem, by dotrzeć w ten sposób do określonej lokalizacji. Niestety wadą nawigacji w smartfonach jest konieczność wykupienia pakietu internetowego, ponieważ należy co jakiś czas pobierać mapy. Jeśli więc skończył się nam taki pakiet, lub znaleźliśmy się w miejscu o braku zasięgu, nawigacja w telefonie stawała się bezużyteczna.

Teraz nie jest to już problemem, gdyż Google postarało się, by jej flagowa usługa Google Maps, działała również offline. Dzięki temu możemy wyszukiwać adresy i włączyć prowadzenie do miejsca docelowego, bez zużywania pakietu internetowego. Wystarczy tylko wcześniej pobrać mapę, określając wielkość obszaru, po którym chcemy się poruszać. Gdy mapa zostanie pobrana do urządzenia, Google Maps zacznie funkcjonować tak samo jak normalnie, tyle że nie łączy się z siecią.

Na razie nowa funkcja dostępna jest tylko dla Androida, ale już niebawem będą mogli z niej korzystać również posiadacze iPhone’ów.

Źródło: Googleblog.blogspot.com

You may also like...