Google Maps zapamięta gdzie zaparkowaliśmy samochód

Koncern Google nieustannie podnosi użyteczność usługi Google Maps i wprowadza do niej nowe funkcje. Jedną z ostatnich jest opcja, która przyda się szczególnie kierowcom, gdyż zapamięta gdzie zaparkowali swe auto.

Ile razy wychodząc z zakupów w hipermarkecie lub centrum handlowym, po wejściu na parking uzmysłowiliście sobie, że nie pamiętacie gdzie stoi Wasze auto? Dzięki Google Maps takie sytuacje będą należeć do przeszłości.Google wprowadziło bowiem nową funkcję do jednej z najpopularniejszych obecnie usług koncernu, jaką jest Google Maps. Opcja nie tylko zapamięta gdzie zostawiliśmy swój pojazd i nas do niego doprowadzi, ale też zapisze jak długo znajdował się w danym miejscu.

Nowa funkcja jest podobna do tego co w iOS 10 oferuje Apple Maps, gdzie użytkownik może ręcznie zaznaczyć na mapie miejsce parkowania auta. Google Maps ma jednak nieco bardziej zaawansowane opcje. Oprócz zapamiętania pozycji pojazdu, można też dodać notatkę, jak również zdjęcie, które pozwoli łatwiej odnaleźć miejsce postoju. Można też ustawić opcję odliczania czasu, co będzie szczególnie przydatne dla osób, które zostawiły pojazd na płatnym postoju, gdyż pozwoli zorientować kiedy upłynie opłacony czas.

Nowe funkcje na razie dostępne są dla użytkowników Androida. Nie wiadomo natomiast kiedy otrzymają je posiadacze iPhone’ów.

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...