Google ograniczy funkcjonalność klawiatury SwiftKey

Zmiany regulaminu Google mogą spowodować ograniczenie funkcjonalności klawiatury SwiftKey. Jeśli jej producent nie dopasuje się, aplikacja utraci dostęp do danych na koncie Google.

Każde aplikacje oferowane za pośrednictwem sklepu Google Play Store, muszą spełniać wymogi ustalonego przez koncern regulaminu. Jeśli okazuje się, że w jakimś aspekcie nie są z nim zgodne, wówczas zaczynają się problemy. W takich wypadkach ograniczana jest funkcjonalność danego programu, a czasem jest całkowicie usuwany z oferty sklepu. Koncern ściśle tego przestrzega, dlatego ze sklepu zniknąć mogą nawet najpopularniejsze programy.

Problemy z nowym regulaminem ma obecnie popularna klawiatura SwiftKey, używana przez wielu użytkowników Androida. Google dało jej producentom czas do 15 lipca na wprowadzenie w aplikacji zmian, związanych z ochroną danych użytkowników. Jeśli twórcy tego nie uczynią, wówczas funkcjonalność aplikacji może się pogorszyć. Straci bowiem dostęp do danych użytkowników na koncie Google.

Z punktu widzenia użytkownika SwiftKey nie jest to dobra wiadomość, gdyż może znacząco pogorszyć się dokładność sugestii wprowadzanych słów. Aplikacja uczy się bowiem naszego sposobu pisania, a w tym celu skanuje nasze wiadomości, by lepiej zrozumieć nasz styl. Zablokowanie dostępu do danych konta Google, uniemożliwi działanie tej funkcji. Użytkownikom popularnej klawiatury, pozostaje więc mieć nadzieję, że jej producent spełni wszystkie wymogi koncernu Google.

SwiftKey

Źródło: Androidauthority.com

You may also like...