Google Pixel 3 przetestowany przez DxOMark. Wykonuje świetne zdjęcia na fabrycznych ustawieniach

Specjaliści z DxOMark przetestowali najnowszy smartfon Google Pixel 3. Co zaskakujące, wszystkie testy przeprowadzono na fabrycznych jej ustawieniach.

Jeżeli istotna jest dla nas jakość zdjęć wykonywanych przez smartfon, który chcemy kupić, wówczas sięgamy po testy DxOMark. Specjaliści od lat sprawdzają urządzenia mobilne pod tym kątem, oceniając nie tylko jakość zdjęć, ale również jakość rejestrowanego wideo. W swej bazie mają więc wiele modeli, a jednym z najnowszych modeli, który do niej trafił jest Google Pixel 3.

Smartfonowi przyznano dość wysoką notę wynoszącą aż 101 punktów. Największą ciekawostką jest to, że autorzy testu wykonywali go na fabrycznych ustawieniach kamery. Nie wprowadzali bowiem żadnych zmian do ustawień, które zwykle stosuje się w celu uzyskania lepszej jakości fotografii. W tym wypadku nie trzeba było tego robić, gdyż smartfon posiada bardzo dobre oprogramowanie do obróbki wykonanych fotografii. A to oznacza, że nawet amator może wykonywać niezłe zdjęcia, co jest niewątpliwie dużą zaletą tego modelu. Nie każdy bowiem zna się na tyle dobrze na fotografii, aby móc ręcznie dopasować ustawienia do konkretnej sceny. Oczywiście nie oznacza to, że nie da się tego zrobić. Profesjonaliści mają do dyspozycji wiele narzędzi pozwalających ustawić praktycznie każdy aspekt ekspozycji.

Z pełną treścią przeprowadzonego testu, a także zaletami oraz wadami aparatów nowego smartfona, możecie zapoznać się bezpośrednio na stronie DxOMark.

Google Pixel 3

Źródło: DxOMark.com

You may also like...