Google Pixel 3a jest smartfonem łatwym w naprawie

Specjaliści z iFixit przyjrzeli się konstrukcji nowego smartfona Google Pixel 3a. Według ekspertów to jedno z najłatwiejszych w naprawie urządzeń koncernu Google.

Parę dni temu firma Google zaprezentowała światu dwa najnowsze smartfony, mianowicie Google Pixel 3a oraz 3a XL. Jak zawsze, po pojawieniu się na rynku nowego sprzętu mobilnego, zabrali się za niego specjaliści z witryny iFixit. Eksperci rozłożyli nowe urządzenia, by ocenić ich konstrukcję i sprawdzić poziom trudności samodzielnej naprawy.

W przypadku urządzeń Google to dość istotna kwestia, gdyż awaryjność sprzętu amerykańskiej marki jest ponadprzeciętna. A tymczasem w poprzednich modelach samodzielna naprawa była prawdziwym koszmarem. W nowym sprzęcie nadal nie jest idealnie, ale można powiedzieć, że jest dużo lepiej niż było.

Specjaliści przyznali smartfonowi 6 punktów na 10 możliwych. Wynik rzecz jasna nie powala, ale poprzednie modele otrzymywały dużo mniej punktów. Na przykład Pixel 3 dostał tylko 4 punkty, a więc poprawa jest znaczna. Tak wysoka ocena wynika z tego, że większość podzespołów jest modularna i można je łatwo wymienić. Wystarczy tylko zdemontować uprzednio wyświetlacz.

Komponenty zamocowano także przy pomocy specjalnego kleju, który łatwo usunąć. Śrubki natomiast to standardowe T3 Torx, do odkręcenia których nie potrzebujemy wyrafinowanych narzędzi. Problemem mogą jednak okazać się przewody łączące podzespoły. Są bowiem wyjątkowo cienkie i łatwo je uszkodzić podczas procesu naprawy. Na szczęście przy odrobinie ostrożności można tego uniknąć.

Jeśli więc kupicie taki smartfon i będziecie go chcieli samodzielnie naprawić, nie powinno to być dużym problemem. Z pełną treścią recenzji zapoznacie się na tej stronie.

Google Pixel 3a

Źródło: iFixit.com

You may also like...