Google Play Store wprowadza nową metodę płatności

W cyfrowym sklepie Google Play Store pojawi się niebawem nowa metoda płatności. Za pobierane aplikacje użytkownik będzie mógł również zapłacić gotówką.

Wiele aplikacji dostępnych w oficjalnym sklepie Google Play Store jest darmowych, ale za znaczną ich część musimy zapłacić. Nie jest to żadnym problemem, gdyż wystarczy tylko podać numer karty płatniczej. A po chwili możemy cieszyć się nową grą, aplikacją pogodową lub programem graficznym.

Gdy nie mamy własnej karty płatniczej, sprawa nieco się komplikuje, ale nie na tyle, by nie dało się kupić aplikacji. Zawsze możemy w pobliskim sklepie nabyć karty podarunkowe, którymi zasilimy konto. Dodatkowo niektórzy operatorzy pozwalają nam płacić za aplikacje razem z telefonicznym rachunkiem.

Wydawałoby się, że powyższe metody w zupełności zaspokajają potrzeby użytkowników Androida. Google uważa jednak inaczej i niebawem dołoży kolejny sposób płatności. Koncern planuje bowiem wprowadzić płatność gotówką, a metodę nazywa płatnością oczekującą.

Na czym nowy sposób płatności miałby polegać? Użytkownik, który nie ma karty płatniczej, a nie chce lub nie może korzystać z kart podarunkowych, będzie mógł wybrać ze sklepu interesującą go aplikację. Następnie zapłaci za nią gotówka, np., w pobliskim spożywczaku, a w ciągu 10 minut otrzyma nabytą aplikację wraz z paragonem.

Dla większości użytkowników będzie to rozwiązanie mało wygodne. Nie oni są jednak targetem nowego pomysłu. Google chce w ten sposób zachęcić do kupowania aplikacji użytkowników, którzy wcześniej tego nie robili. Pomysł może się sprawdzić przede wszystkim na rynkach rozwijających się, gdzie użytkownicy nie posiadają zbyt wielu kart płatniczych.

Na razie nowa metoda płatności dostępna jest w ramach wczesnego dostępu i mogą ją testować tylko partnerzy koncernu. Wkrótce jednak powinna trafić do wszystkich użytkowników.

Google Play Store

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...