Rewolucja w World of Warcraft. Horda i Przymierze będą współpracować podczas rajdów

Blizzard zapowiedział prawdziwą rewolucję w grze World of Warcraft. Dzięki nadchodzącej aktualizacji gracze Hordy i Przymierza będą mogli współpracować ze sobą podczas rajdów.

Kilka dni temu świat obiegła wieść, że Microsoft zakupił firmę Activision-Blizzard, co w takim wypadku często oznacza spore zmiany w ofercie. Niektóre dotyczyć będą popularnej gry World of Warcraft, która zadebiutowała w 2004 roku. Mimo wielu lat na karku nadal powstają nowe dodatki, a wiele osób wciąż miło spędza przy nim czas.

Już wkrótce popularne MMORPG czeka spora rewolucja dotycząca dwóch głównych frakcji gry, mianowicie Hordy i Przymierza. Są to dwie oddzielne strony konfliktu, którą zwalczają się podczas spotkania w świecie gry oraz walk na arenach. Wkrótce jednak strony będą mogły ze sobą współpracować.

Blizzard potwierdza, że w przyszłej aktualizacji wprowadzi do gry dość istotną zmianę. Gracze z dwóch stron konfliktu będą mogli stworzyć drużynę i wspólnie uczestniczyć w rajdach. Oznacza to, że jeśli gracie po stronie Przymierza i macie przyjaciela w Hordzie, będziecie mogli razem z nim uczestniczyć w rajdach oraz czyszczeniu lochów.

Na razie nie wiemy kiedy dokładnie producent planuje wprowadzić taką zmianę, ale można się zastanawiać dlaczego dotychczas tego nie zrobił.

Wyjaśnienie jest bardzo proste, otóż World of Warcraft na przestrzeni lat mocno stracił na popularności. Według statystyk, obecnie baza aktywnych graczy wynosi poniżej 900 tys. osób. Oznacza to, że znalezienie chętnych do wspólnego rajdu może być niezwykle trudne, dlatego pomysł z połączeniem obu stron konfliktu powinien to znacznie ułatwić. Gracze nie będą już musieli czekać kilkudziesięciu minut, by sformować drużynę i wyruszyć po łupy.

World Of Warcraft

Źródło

You may also like...