Qualcomm zaprezentował nowy procesor dla domowych urządzeń

Qualcomm zaprezentował nowy procesor. Układ QCS400 nie powstał jednak dla smartfonów, lecz dla urządzeń z kategorii Internetu Rzeczy i będzie go można spotkać m.in., w przyszłej generacji inteligentnych głośników.

Produkty Qualcomma znamy przede wszystkim z urządzeń mobilnych. Ale nie jest to bynajmniej jedyna branża, w której stosowane są wytwarzane przez nią mikroprocesory. Amerykańska firma zaprezentowała właśnie zupełnie nowy procesor QCS400, który nie powstał jednak dla smartfonów. Wspomniany chip opracowano z myślą o coraz szybciej rozwijającym się rynku urządzeń dla inteligentnych domów.

QCS400 SoC powstał m.in., dla przyszłych modeli inteligentnych głośników i został opracowany całkowicie od zera, specjalnie pod kątem takich urządzeń. Dlatego znajdziemy w nim podwójny heksagonalny DSP, który umożliwi znacznie efektywniejszą obróbkę dźwięku. Będzie on w stanie obrabiać maksymalnie do 32 kanałów. Oczywiście w chipie nie brakuje wsparcia dla dźwięku w standardzie DTS i Dolby. A także bezprzewodowej transmisji audio w wysokiej rozdzielczości obsługiwanej przez firmową technologię aptX Adaptive.

Dodatkowym atutem układu są nowego układu jest system łączności o niskim opóźnieniu, a także nowy interfejs głosowy. Procesor dostarczy konfigurowalny system rozpoznawania wielowyrazowych zdań wraz z systemem tłumienia echa. Dzięki temu komendy wydawane głosem będą lepiej rozpoznawane.

Qualcomm QCS400 będzie całą rodziną nowych produktów, które trafią nie tylko do głośników (QCS404). Znajdziemy je również w domowych hubach (QCS403), soundbarach (QCS405) oraz amplitunerach kina domowego (QCS407).

Qualcomm

Źródło: Qualcomm.com

You may also like...