Kamery w koncepcyjnym ZTE Axon S wysuną się z bocznej krawędzi

Chińska firma ZTE pokazała kolejny pomysł na smartfon ze zmienioną lokalizacja przedniej kamery. ZTE Axon S ma ją wysuwaną i umieszczoną na bocznej krawędzi.

W zeszłym tygodniu informowałem o koncepcyjnym smartfonie ZTE Axon V, w którym przednia kamer ma nietypową lokalizację. Producent w poszukiwaniu pomysłu na pozbycie się notcha z wyświetlacza, postanowił umieścić ją na bocznej krawędzi obudowy telefonu.

Okazuje się jednak, że nie jest to jedyny smartfon, w którym chiński producent może wykorzystać podobne rozwiązanie. Firma stworzyła koncept jeszcze jednego modelu o nazwie ZTE Axon S, w którym moduł kamery ma jednak nieco inną konstrukcję.

W poprzednim projekcie kamera była zamocowana na stałe do ramki urządzenia. W nowym pomyśle kamera wysuwa się z obudowy, lecz nie nad wyświetlaczem, tylko wychodzi z jego boku. Moduł ma długość całego smartfona, a więc jest na nim wystarczająco dużo miejsca nie tylko na przednią, ale też na tylną kamerę. Na renderach widzimy, że przednia kamera jest podwójna, natomiast tylna posiada trzy sensory oraz lampę LED.

Dzięki takiej konstrukcji, plecki telefonu po złożeniu kamery, stają się całkowicie gładkie i wyglądają niczym monolit. Zresztą podobnie będzie wyglądał przedni panel po zgaszeniu wyświetlacza.

Pamiętajmy jednak, że ZTE Axon S, podobnie jak pokazany wcześniej ZTE Axon V, to jedynie koncepty, które istnieją tylko na desce kreślarskiej. Nie mamy więc pewności czy producent zdecyduje się wykorzystać pomysł i stworzyć smartfon z taką właśnie rozwiązaniem.

ZTE Axon S

Źródło: Slashleaks.com

You may also like...