Google ulepszy system rozpoznawania twarzy w Pixel

System rozpoznawania twarzy w Google Pixel 4 ma być ulepszony. Technologia będzie także rejestrowała oczy użytkownika, co powinno podnieść poziom bezpieczeństwa sprzętu.

We wprowadzonym niedawno na rynek smartfonie Google Pixel 4, zastosowano dość nietypowy system zabezpieczeń. Sprzęt nie posiada bowiem wbudowanego standardowego czytnika odcisków palców. Do odblokowania telefonu wykorzystuje się technologię rozpoznawania twarzy, ale jak się okazuje system ten ma poważną wadę.

Nie wiadomo dlaczego, producent nie zdecydował się na rejestrowanie oczu użytkownika. Technologia odczytuje tylko rysy twarzy, porównując je z wzorcem, co stwarza spore zagrożenie. Telefon można bowiem odblokować np., gdy właściciel śpi lub jest nieprzytomny. Po ujawnieniu tej informacji, na Google spłynęła fala krytyki ze strony klientów. Wielu z nich uważa bowiem, że poziom zabezpieczeń smartfona stał się przez to znacznie słabszy. Znacznie zwiększa to bowiem ryzyko, że do zapisanych w telefonie danych dostanie się osoba niepowołana.

Producent musiał przejąć się tą krytyką, gdyż zapowiedział usprawnienie systemu i wzbogacenie go o wykrywanie oczu. Firma potwierdziła, że planuje dodać to w kolejnych aktualizacjach, ale na pewno nie pojawi się od razu. Koncern nie zdradza kiedy będzie gotowa, więc użytkownicy będą więc musieli poczekać na to być może nawet kilka miesięcy.

Nie wiemy też, czy będzie to opcjonalne rozwiązanie, czy też fabryczne jak w przypadku Face ID.

Google Pixel 4

Źródło

You may also like...