Google stworzy własny odpowiednik serwisu Apple Arcade

Google Play Pass to najnowszy pomysł Google, adresowany dla użytkowników smartfonów. Jest to subskrypcyjna usługa będąca odpowiednikiem Apple Arcade, zapewniająca dostęp do aplikacji w ramach jednolitego abonamentu.

Parę miesięcy temu Apple zaprezentowało nowy pomysł dla graczy w postaci serwisu Apple Arcade. Zasada działania usługi jest zbliżona do Netflixa. Użytkownik smartfona z Androidem, w ramach abonamentu otrzymuje dostęp do określonej liczby gier.

Nad podobną usługą pracuje również koncern Google. Firma właśnie testuje całkowicie nową usługę o nazwie Google Play Pass. Serwis za jedynie 4,99 dolarów miesięcznie zapewni dostęp do określonych aplikacji gier. W porównaniu do propozycji Apple, usługa Google jest dużo bardziej atrakcyjna. Nie ogranicza się bowiem wyłącznie do gier, zapewniając też dostęp do aplikacji premium. Użytkownikom obiecuje także, że podczas korzystania z aplikacji nie zobaczą żadnych reklam i nie będzie też dodatkowych kosztów w postaci zakupów z poziomu aplikacji.

W planach jest ponoć także abonament rodzinny, ale na pewno będzie kosztował znacznie więcej niż 4,99 dolarów, które zapłaci pojedynczy użytkownik. Póki co nie wiemy kiedy nastąpi start nowej usługi, a także czy podana cena będzie ostateczną.

Google Play Pass

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...