Google potwierdza problemy ze smartfonami Pixel i Pixel XL

Amerykański koncern Google oficjalnie przyznał, że istnieją problemy ze smartfonami Google Pixel oraz Pixel XL. Dotyczą one dźwięku, którego jakość na trzech ostatnich poziomach głośności, jest bardzo kiepska.

Google najwyraźniej nie ma szczęścia do smarfonów, gdyż praktycznie każde urządzenie oferowane pod szyldem amerykańskiego koncernu, ma mniejsze lub większe problemy techniczne.Nie są od nich wolne również dwa najnowsze urządzenia internetowego giganta, mianowicie Pixel oraz Pixel XL. Pisałem już wcześniej o problemach z wyświetlaczami, a także aplikacją obsługującą aparat fotograficzny, w której wyświetlane są dziwne artefakty uniemożliwiające robienie zdjęć.

Teraz pojawił się kolejny problem związany z dźwiękiem. Informowałem wcześniej, że na trzech najwyższych poziomach głośności, występują poważne zakłócenia znacznie pogarszające jakość odtwarzanej muzyki. Problem został zgłoszony już 24 października i wygląda na to, że dotyczy coraz większej liczby urządzeń.Google dotychczas próbowało go ignorować, ale coraz więcej skarg pojawiających się na oficjalnym forum społeczności użytkowników tego modelu, zmusiło firmę do przyznania, że istotnie ze smartfonami dzieje się coś niedobrego.

Na chwilę obecną nie wiadomo co jest przyczyną tych problemów i czy powodowane są kwestią sprzętową, czy też winę ponosi wadliwe oprogramowanie. Google zapewnia, że jego inżynierowie przyglądają się sprawie i obiecuje, że wkrótce problem zostanie rozwiązany.

Źródło: Google.com

You may also like...