Google zamyka platformę do poszukiwania pracowników

Google wkrótce zamknie swą platformę Google Hire. Stosunkowo nowy serwis ułatwiający znalezienie pracowników, będzie działał jeszcze tylko do przyszłego roku.

Firma z Mountain View robi porządki w swych usługach i już niebawem zamierza zamknąć kolejny serwis. Tym razem padło na usługę Google Hire uruchomioną mniej więcej dwa lata temu.

Zadaniem tego serwisu przeznaczonego dla przedsiębiorców, było znaczne uproszczenie procesu zatrudniania pracowników. Platforma pomagała wyszukiwać zgłoszenia, ustalać harmonogram rozmów kwalifikacyjnych itp. Było to całkiem użyteczne narzędzie dla małych i średnich firm, które nie chciały niepotrzebnie wydawać pieniędzy na prowadzenie własnego działu kadr. W zależności od liczby potrzebnych licencji, przedsiębiorca za korzystanie z usługi płacił od 200 do 400 dolarów miesięcznie.

Najwyraźniej usługa nie była jednak aż tak popularna jak oczekiwało tego szefostwo koncernu. Google potwierdziło bowiem plan zamknięcia platformy. Google Hire oficjalnie przestanie działać już 1 września 2020 roku.

Firma nie ujawniła przyczyn zamknięcia serwisu. Wydała jedynie enigmatyczne oświadczenie, w którym zapewnia, że choć narzędzie odniosło sukces, to woli skupić swe zasoby na rozwoju innych produktów należących do porfolio Google Cloud.

Google Hire

Źródło

You may also like...