Telegram do końca roku wprowadzi na rynek własną kryptowalutę

Popularny komunikator Telegram wciąż chce wprowadzić na rynek kryptowalutę Gram. Ma na to czas tylko do 31 października, gdyż będzie musiał zwrócić inwestorom pieniądze.

Rosnący w ostatnim czasie kurs Bitcoina sprawia, że kryptowaluty znowu zyskują na popularności i wiele firm chce mieć własny rodzaj cyfrowego pieniądza. Niedawno z takim pomysłem wyszedł Facebook, który chciał wprowadzić do obiegu kryptowalutę o nazwie Libra. Ostatnie skandale z naruszaniem prywatności przez amerykański portal sprawiły jednak, że ludzie nie byli nią zainteresowani. Firma musiała więc na razie zrezygnować z tych planów.

Z własnej kryptowaluty nie chce jednak rezygnować popularny komunikator Telegram. Jego nowy produkt nazywa się Gram i według zapewnień szefostwa firmy, pojawi się na rynku w przeciągu dwóch najbliższych miesięcy. Nowa waluta o której wspomina się już od jakiegoś czasu, podobnie jak Bitcoin będzie działała w oparciu o zdecentralizowaną strukturę. Własne środku użytkownicy będą natomiast mogli przechowywać w specjalnym cyfrowym portfelu.

Telegram musi wprowadzić na rynek nowy produkt do 31 października tego roku. Jeśli bowiem tego nie zrobi, wówczas firma będzie musiała zwrócić inwestorom 1,7 mld dolarów przekazanych na nowy biznes. Jak więc twierdzą dziennikarze The New Jork Times, przedsiębiorstwo musi działać tak szybko jak tylko się da.

Nie wiadomo wprawdzie jak na nowy pomysł zapatrują się regulatorzy rynku. Firma ma jednak nadzieję, że jej użytkownicy których aktualnie jest ponad 200 mln, będą zainteresowani korzystaniem z Gram. Co oczywiście przyniesie jej duże zyski z prowizji od realizowanych transakcji.

Telegram

Źródło

You may also like...