Prequel serialu Gra o Tron ma już datę premiery

Fani serialu Gra o Tron, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Właśnie dowiedzieliśmy się, że jego prequel trafi na ekrany naszych telewizorów dopiero w 2022 roku.

Niedawne zakończenie serialu Gra o Tron wcale nie oznacza zakończenia całej sagi. Już jakiś czas temu zapowiedziano jego prequel, który zaprezentuje nam historię poprzedzającą wydarzenia z popularnej produkcji stacji HBO. Wiemy, że prace nad serialem postępują zgodnie z planem, a w najnowszym wywiadzie kilka szczegółów na ten temat zdradził właśnie szef działu programowego Casey Bloys.

Casey potwierdził, że stacja planuje wyprodukowanie prequela zatytułowanego House of the Dragon. To wiadomość dobra, natomiast fanów serii z pewnością zmartwi czas oczekiwania na jego telewizyjną premierę. Odbędzie się bowiem dopiero w 2022 roku, a więc trzeba czekać co najmniej dwa lata.

Tak odległy termin wynika z faktu, że realizacja tego projektu dopiero się rozpoczęła. Zapewnił, że ruszyły już prace nad scenariuszem, ale nie zdecydowano jeszcze o obsadzie aktorskiej. Nie ma więc żadnych nazwisk, które mógłby ogłosić. Wiemy że fabuła będzie bazowała na świecie stworzonym przez George’a R. R. Martina, a skupi się na Domu Targaryen, przodków Daenerysa. Fabuła będzie na pewno rozbudowana i skomplikowana, jednak nie chciał zdradzać żadnych szczegółów.

Wiemy jedynie tyle, że akcja będzie toczyła się na 300 lat przed wydarzeniami z głównego serialu. To znacznie mniej odległa przeszłość niż początkowo sugerowano. Według pierwotnych założeń, akcja miała toczyć się aż 8000 lat wcześniej.

Gra o Tron

Źródło

You may also like...