Globalna wersja HarmonyOS 3.0 może zadebiutować już w lipcu

Chodzą słuchy, że globalny debiut najnowszego systemu Huawei o nazwie HarmonyOS 3.0, może odbyć się już w lipcu. Beta pojawi się natomiast w pierwszym kwartale tego roku.

Gdy amerykańska administracja zablokowała Huawei dostęp do Androida, firma musiała błyskawicznie znaleźć dla niego zastępstwo. W krótkim czasie opracowała więc wielofunkcyjny system HarmonyOS, który powstał nie tylko dla urządzeń mobilnych, ale całej gamy produktów począwszy od telewizorów, a skończywszy na sprzęcie IoT.

System doczekał się już trzeciej generacji o nazwie HarmonyOS 3.0, którego poglądową wersję producent wypuścił jesienią ubiegłego roku. Już niebawem doczekamy się jednak globalnej premiery jego finalnej wersji. Według najnowszych doniesień, oficjalny debiut nowego systemu odbędzie się w lipcu bieżącego roku. Nie można jednak wykluczyć, że jego prezentacja może nastąpić nieco wcześniej, czyli pod koniec czerwca. Tej kwestii jeszcze nie doprecyzowano, więc musimy poczekać na konkretniejsze ustalenia.

Według raportów, HarmonyOS jest systemem operacyjnym nowej generacji, którego architekturę można wdrożyć elastycznie. W najnowszej wersji dodano narzędzia do automatyzacji wdrażania nowej platformy. Programiści mogą więc wybrać wymagane komponenty w oparciu o sprzęt, aby lepiej dopasować go do określonych urządzeń.

Huawei potwierdza, że beta HarmonyOS 3.0 powinna pojawić się już w pierwszym kwartale tego roku. Być może szczegóły nowego systemu poznamy już niebawem. Chiński gigant będzie bowiem gospodarzem imprezy podczas wiosennego festiwalu. Na razie nie wiemy jednak co planuje tam ogłosić.

HarmonyOS 3.0

Źródło

You may also like...