Honor 20 Pro może pojawić się w Europie. Smartfon otrzymał certyfikat Google Play

Honor 20 Pro dostał właśnie certyfikat dla usług Google Play. To może sugerować, że nowy smartfon koncernu Huawei pojawi się jednak na półkach europejskich sklepów.

Już wkrótce upłynie trzymiesięczny okres, podczas którego koncern Huawei może jeszcze korzystać z licencji na Androida. Po tym czasie nowe urządzenia producenta, nie będą już mogły wykorzystywać najpopularniejszej platformy mobilnej i związanych z nią usług. Przyszłość wielu modeli stanęła więc pod dużym znakiem zapytania, a pierwszym urządzeniem którego objęłyby nowe regulacje jest Honor 20 i 20 Pro.

Pierwszy model otrzymał na szczęście certyfikat Google, więc przyszli jego nabywcy nie musieli już się tym przejmować. Niewiadomą pozostawał natomiast model Honor 20 Pro. Na szczęście wygląda na to, że jemu również udało się uniknąć problemów.

Właśnie się dowiedzieliśmy, że sprzęt dodano do listy urządzeń z certyfikatem Google Play. A to oznacza, że nowy smartfon prawdopodobnie trafi do sprzedaży na europejskich rynkach. Jego europejskie ceny nie są jeszcze znane. Na razie wiemy, że w Indiach model ten będzie kosztował niemal 40 tys. INR, czyli w przeliczeniu na złotówki o około 2300 zł.

Dokładna data premiery nie została jeszcze przez producenta podana, więc musimy chwilę poczekać.

Honor 20 Pro

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...