HTC zapowiedziało tańszy smartfon z portfelem Bitcoinów

HTC Exodus 1s to kolejny smartfon tajwańskiego producenta, wyposażony w sprzętowy portfel Bitcoinów. Sprzęt będzie oferowany w Europie w cenie 219 euro.

Jakiś czas temu firma HTC wprowadziła do sprzedaży swój pierwszy smartfon z technologią blockchain. Model Exodus to nieźle wyposażony sprzęt ze Snapdragonem 845, który posiada coś, co wyróżnia go na tle konkurencji. Producent wyposażył go bowiem w sprzętowy portfel Bitcoinów, umożliwiający bezpieczne przechowywanie posiadanej kryptowaluty.

Teraz tajwańska firma wprowadza na rynek nowszą, słabszą, ale za to znacznie tańszą wersję tego smartfona, który nazywa się HTC Exodus 1s. Produkt posiada 5,7″ wyświetlacz o proporcjach 18:9 i rozdzielczości HD+. Jego sercem jest natomiast Snapdragon 435 wspierany przez 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. Zainstalowano w nim również dwa 13 MP aparaty fotograficzne, modem 4G LTE oraz baterię o pojemności 3000 mAh. Systemem operacyjnym jest natomiast Android 8.1.

Jak widać nie jest to smartfon, który umożliwi płynną zabawę najnowszymi grami, ale nie takie też jest jego przeznaczenie. Głównym atutem sprzętu jest bowiem bezpieczeństwo, więc wyposażono go w odpowiednie rozwiązania, które je zapewniają.

Jednym z nich jest przeglądarka Web 3, posiadająca na wyposażeniu system zabezpieczeń Zion Vault. Dzięki temu użytkownicy mogą logować się do swych internetowych usług oraz autoryzować transakcje za pomocą odcisku palca. Dodatkowo mają możliwość samodzielnej weryfikacji transakcji wykorzystujących kryptowalutę i nie muszą używać w tym celu zewnętrznych narzędzi.

Oczywiście jest też bezpieczny i w pełni sprzętowy portfel Bitcoinów, który można przechowywać w części 400 GB karty microSD. Producent zapewnia, że portfel jest odizolowany od systemu operacyjnego telefonu. To zapewnia mu całkowitą odporność na typowe ataki za pomocą malware.

HTC Exodus 1s na początku będzie dostępny w Europie, w cenie 219 euro. Nieco później pojawi się także na innych rynkach.

HTC Exodus 1s

Źródło

You may also like...