HTC U 11 bez gniazda słuchawkowego?

Nadchodzący HTC U 11 prawdopodobnie dołączy do grupy smartfonów, które nie posiadają gniazda słuchawkowego. Tak twierdzi na Twitterze jedno ze znanych źródeł przecieków. Jego zdaniem, producent będzie oferował klientom przejściówkę.

iPhone 7 nie jest jedynym smartfonem pozbawionym gniazda słuchawkowego. W kilku innych modelach producenci bowiem również zdecydowali się zrezygnować z tego popularnego złącza. Nie można wykluczyć, że ten trend będzie się rozszerzał i niebawem kolejne urządzenia również zostaną go pozbawione.

Być może będziemy mogli do nich zaliczyć również model HTC U 11, którego specyfikację techniczną prezentowałem wczoraj. @LlabTooFeR, jedno ze źródeł przecieków dotyczących urządzeń mobilnych twierdzi bowiem na Twitterze, że smartfon nie będzie miał standardowego gniazda słuchawkowego.

Źródło wskazuje, że urządzenie zostanie wyposażone w złącze USB-C, lecz producent nie zamierza pozostawić właścicieli słuchawek samych sobie. W zestawie ze sprzętem znajdzie się bowiem specjalna przejściówka, która pozwoli podłączyć posiadane przez nas słuchawki do złącza USB-C i nie trzeba będzie kupować nowego sprzętu.

Naturalnie to tylko spekulacje, ale jeśli się sprawdzą, to taka przejściówka z pewnością będzie bardzo przydatna. Szczególnie jeśli wydaliśmy wcześniej kilkaset złotych na dobre słuchawki i nie będziemy musieli robić tego ponownie.

HTC U 11

Źródło: Twitter.com

You may also like...