HTC U12 Plus: aktualizacja wprowadza nowe funkcje kamery

HTC udostępniło nową aktualizację oprogramowania dla modelu HTC U12 Plus. Wprowadza m.in., nową funkcję kamery oraz usprawnienia działania ramki Sense Edge.

W ostatnim czasie słyszeliśmy sporo o problemach tajwańskiej firmy HTC, która będzie musiała przeprowadzić poważną restrukturyzację i zwolnić około 1500 osób. Nie oznacza to jednak ograniczeń w zakresie wsparcia oferowanego sprzętu, gdyż producent wypuścił właśnie kolejną aktualizację oprogramowania dla modelu HTC U12 Plus.

Patch o wadze 422 MB został na razie udostępniony na Tajwanie, ale wkrótce pojawi się także w Europie oraz Ameryce północnej. Aktualizacja przynosi ze sobą kilka usprawnień, które mogą spodobać się użytkownikom wykorzystującym smartfona do nagrywania filmów.

Wprowadza bowiem tryb automatycznego przybliżania obrazu podczas nagrywania wideo. Użytkownik wykorzystując jedną z ikon, może przybliżać lub oddalać obraz rejestrowany przez obiektyw kamery. Jest to nieco inna opcja niż Sonic Zoom, która automatycznie przybliżała obraz po skierowaniu kamery na źródło dźwięku.

Patch usprawnia również działanie dotykowych przycisków oraz ramki Edge Sense, która działa obecnie bardziej precyzyjnie. Dodatkowo zawiera czerwcową poprawkę bezpieczeństwa, przynoszącą łatki dla krytycznych luk Androida.

Łatka może być dostępna na Starym Kontynencie już na dniach, więc warto sprawdzić, czy nie oczekuje już na pobranie.

HTC U12 Plus

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...