Najdroższy smartfon Xiaomi dostanie więcej pamięci

Zapowiedziany w maju tego roku Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, doczeka się wkrótce kolejnych wersji. Będą one oferować znacznie więcej pamięci.

W maju zaprezentowano najdroższy i najbardziej zaawansowany smartfon firmy Xiaomi. Model Xiaomi Mi 8 Explorer Edition będący ulepszoną wersją modelu Mi 8, oferuje jednak tylko jedną konfigurację pamięci, mianowicie 8 GB RAM i 128 GB pamięci flash. Co gorsza, pamięci użytkowej nie da się rozszerzyć.

Z punktu widzenia klienta jedna konfiguracja może nie być szczególnie zachęcająca do zakupu i gdy sprzęt trafi w tym miesiącu do sklepów, będzie wzbudzał mniejsze zainteresowanie. Dlatego producent zamierza poszerzyć ofertę i wprowadzić do sprzedaży kilka dodatkowych wersji swego sprzętu. Z bazy danych TENAA wynika, że pojawią się kolejne warianty różniące się rozmiarem dostępnej pamięci. Informacje wskazują na 4 GB, 6 GB oraz znane już 8 GB RAM, jak również 64/128/256 GB pamięci przeznaczonej na pliki użytkownika.

Póki co nie wiadomo w jakich konfiguracjach producent zamierza dopasować tę pamięć. Ale można założyć, że będą podobne do standardowego modelu Mi 8. Trudno też powiedzieć ile za nowe modele trzeba będzie zapłacić. Na razie wiemy jedynie, że zapowiedziany wariant 8 GB/128 GB będzie kosztował w przeliczeniu 570 dolarów.

Reszta specyfikacji Xiaomi Mi 8 Explorer Edition powinna być taka sama jak obecnie. Smartfon dysponuje więc 6.21″ ekranem Super AMOLED o rozdzielczości 2248 x 1080 pikseli obsługującym HDR10. Wyposażono go również w Snapdragona 845, podwójną kamerę główną z 12 + 12 MP sensorami i nagrywaniem 4K, a także 20 MP kamerę do selfie. Bateria oferuje natomiast pojemność 3000 mAh.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Źródło: Tenaa.com

You may also like...