Oppo zasypie Europę smartfonami. W planach 40 nowych modeli

Chińska firma Oppo zapowiada potężną ekspansję na europejski rynek urządzeń mobilnych. Firma wprowadzi do sprzedaży aż 40 zupełnie nowych modeli.

Wczoraj informowałem, że chińska firma Xiaomi zamierza wzmocnić swą pozycję na europejskich rynkach, planując wprowadzenie do sprzedaży pięciu nowych modeli. Jej plany bledną jednak przy tym co zamierza zrobić jej rywal Oppo. Chińskie przedsiębiorstwo chce wprowadzić na europejskie rynki aż 40 nowych modeli.

Jest to część zapowiedzianej w zeszłym miesiącu ekspansji na rynki Starego Kontynentu. Jak na razie oficjalnie potwierdzono już premierę modelu Oppo Find X, do którego wkrótce dołączą Oppo A3 oraz R15 Pro. To jednak dopiero początek zakrojonej na szeroką skalę ekspansji chińskiej firmy.

W brytyjskim Biurze Własności Intelektualnej oraz jego odpowiedniku EUIPO dla Unii Europejskiej, zarejestrowano w sumie 40 nowych modeli smartfonów. Należą one do 6 linii, takich jak Oppo A, Oppo AX, Oppo FX, Oppo R, Oppo RX oraz Oppo UX. Co ciekawe większość zarejestrowanych nazw nigdy wcześniej nie była używana, co wskazuje iż będą to urządzenia, które nie zostały jeszcze publicznie zapowiedziane.

Zarejestrowane znaki handlowe wskazują również, że smartfony chińskiej firmy będą oferować bardzo szeroki przekrój cenowy. Wśród nich znajdą się więc tanie modele budżetowe, jak również wydajne flagowce dla wymagających użytkowników z grubym portfelem. Dzięki temu oferta przedsiębiorstwa stanie się interesująca dla większej rzeszy klientów, zapewniając firmie dużo wyższe zyski.

Chińska firma

Źródło: Techradar.com

You may also like...