Huawei AppSearch pomaga znajdywać aplikacje poza Play Store

Koncern Huawei pomaga użytkownikom swych smartfonów w poszukiwaniu aplikacji poza sklepem Google Play Store. Służy do tego zupełnie nowa aplikacja AppSearch.

Odebranie Huawei licencji na Androida spowodowało, że nowe smartfony chińskiego koncernu nie mają dostępu do aplikacji i usług oferowanych przez Google. Co prawda koncern przygotował własny sklep o nazwie AppGalery, ale nie znajdziemy tam wielu aplikacji, z których dotychczas korzystaliśmy.

AppSearch

Komplikuje to nieco sytuację i obniża komfort eksploatacji sprzętu. Użytkownicy nie mogą bowiem po prostu wejść do oficjalnego sklepu Play Store i pobrać co chca, lecz muszą szukać aplikacji po innych źródłach.

AppSearch

Nie jest to zadanie łatwe, gdyż trzeba przejrzeć wiele stron zanim trafi się na poszukiwany program. Producent postanowił więc ułatwić to zadanie i przygotował specjalną aplikację AppSearch, która zrobi to za użytkownika. Jest to zupełnie nowe narzędzie, które nie tylko ułatwi znajdywanie oprogramowania, ale też pozwoli chińskiej firmie zatrzymać użytkowników przy własnym sprzęcie. Dzięki niemu dotrą bowiem do oprogramowania, którego nadal brakuje w sklepie oficjalnym.

AppSearch

Należy jednak mieć świadomość tego, że aplikacje spoza oficjalnych źródeł mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Istnieje bowiem ryzyko, że niektóre zainfekują nasz telefon złośliwym malware. Wówczas wykradną z naszego sprzętu dane lub zablokują go jak aplikacja do śledzenia koronawirusa.

Oczywiście jest też możliwość uzyskania nieoficjalnego dostępu do usług Google i korzystania z aplikacji dedykowanych dla Androida.

Źródło

You may also like...