Instagram testuje funkcję znaną ze Snapchata

Instagram wkrótce dołączy do grona mediów społecznościowych, które oferują znikające wiadomości. Obecnie trwają wczesne testy nowej opcji, która pojawi się w przyszłości.

Gdy kilka lat temu Snapchat wprowadził funkcję znikających wiadomości, chyba nikt nie spodziewał się, że wkrótce stanie się tak wielkim hitem. Obecnie każdy pragnie ją mieć i wiele serwisów już ją wprowadziło, a niektóre dopiero się do tego szykują.

Muszę tu wyjaśnić, że funkcja umożliwia wysyłanie wiadomości, po których nie zostaje żaden ślad. Po pewnym czasie od ich przeczytania, są bowiem automatycznie kasowane i nie znajdziemy ich już w zapisie rozmowy. Trudno powiedzieć dlaczego użytkownikom ta opcja przypadła do gustu, ale jest to niezaprzeczalnym faktem, więc inne serwisy również chcą ją mieć.

Wkrótce zaoferuje ją również Instagram, który testuje obecnie znikające wiadomości. Według nieoficjalnych przecieków, opcja pozwoli wysyłać bezpośrednie wiadomości, które po pewnym czasie automatycznie znikną. Funkcja ma być całkowicie opcjonalna i użytkownicy mogą wybrać, czy chcą korzystać z regularnych wiadomości, czy też znikających. Na razie nie wiemy po jakim czasie wiadomości znikną, ale zapewne będzie do wyboru kilka opcji.

Data premiery nowej funkcji pozostaje jedynie w sferze domysłów. Poza tym komentarz rzecznika Instagrama sugeruje, że znikające wiadomości są na razie na wczesnym etapie prac rozwojowych. Zanim zaczniemy więc korzystać z nowej funkcji, minie zapewne wiele miesięcy.

znikające wiadomości

Źródło

You may also like...