Huawei Mate 30 Pro z najlepszymi aparatami według DxOMark

Samsung Galaxy Note 10+ 5G niedługo cieszył się pozycją lidera zestawienia DxOMark. Palmę pierwszeństwa odebrał mu najnowszy Huawei Mate 30 Pro, który uzyskał w teście najwyższy wynik.

Na szczycie zestawienia smartfonów z najlepszymi aparatami zazwyczaj królują urządzenia Huawei. Parę tygodni temu Samsunowi udało się jednak zdetronizować lidera za pomocą modelu Galaxy Note 10+ 5G, który uzyskał najwyższy wynik w teście. Radość koreańskiego koncernu nie trwała jednak długo, gdyż serwis przetestował właśnie najnowszego flagowca Huawei Mate 30 Pro. Jak można się domyśleć, chińscy inżynierowie ponownie stanęli na wysokości zadania.

Serwis przetestował właśnie aparaty najnowszego modelu chińskiego producenta, przyznając mu najwyższą obecnie ocenę 121 punktów. Smartfon otrzymał wynik 131 punktów za zdjęcia oraz 100 punktów za jakość nagrań wideo. Jak wiemy nowy produkt chińskiej firmy posiada poczwórny aparat tylny. Składa się na niego 40 MP główny sensor, 40 MP szerokokątna soczewka, 8 MP soczewka z 3-krotnym zoomem optycznym oraz kamera 3D ToF. Całość oczywiście oparta jest na optyce dostarczonej przez firmę Leica. Przednia kamera ma natomiast 32 MP oraz sensor 3D ToF.

Eksperci twierdzą, że główny aparat poradził sobie znakomicie we wszystkich kategoriach testów jakości zdjęć. Szczególnie wysoką notę otrzymał za jakość tekstur oraz niski poziom szumów. Nieco gorzej radzi sobie z nagrywaniem filmów, za które dostał tylko 100 punktów. To nota o jeden punkt niższa niż otrzymał wspomniany Galaxy Note 10+ 5G. Do plusów zaliczyć można dobrą ekspozycję oraz niezłą stabilizację obrazu. Minusem jest obecność artefaktów oraz spora ilość szumów podczas nagrywania przy słabym oświetleniu.

Całkiem nieźle oceniono też przednią kamerę, która dostała łącznie 93 punkty (97 za zdjęcia oraz 88 za wideo). Taki wynik plasuje się w pierwszej piątce rankingu, co dla producenta z pewnością jest powodem do dumy.

Jeśli macie ochotę zapoznać się z pełną treścią recenzji nowego smartfona, to zapraszam na stronę DxOMark.

Huawei Mate 30 Pro

Źródło

You may also like...