Huawei Mobile Service wspiera już 2,3 mln deweloperów

Huawei pochwaliło się, że jego sklep Huawei Mobile Service wspiera już 2,3 mln deweloperów z całego świata. Serwis ma też 500 mln aktywnych użytkowników z ponad 170 krajów.

Gdy pod koniec 2019 roku amerykański rząd zablokował Huawei dostęp do usług Google, chiński koncern musiał błyskawicznie znaleźć jakąś alternatywę. Sprawa była bardzo poważna, gdyż brak dostępu do popularnych aplikacji mógł znacznie obniżyć atrakcyjność smartfonów tego producenta.

Na początku 2020 roku koncern uruchomił więc własny sklep o nazwie Huawei Mobile Service, który miał być alternatywą dla usług Google. Firma właśnie podsumowała pierwszy rok jego działalności, który okazał się wielkim sukcesem. W 2020 roku łączna wartość sprzedaży dostępnych tam aplikacji wyniosła aż 891,4 mld juanów. Jest to obecnie trzeci największy na świecie sklep z aplikacjami mobilnymi.

Na koniec 2020 roku HMS miał zarejestrowanych 2,3 mln deweloperów z całego świata. Większa ich część pochodzi z Chin, natomiast zagranicznych producentów jest tam obecnie nieco ponad 300 tys. W sklepie znajduje się również ponad 120 000 rozszerzonych aplikacji.

Poprzednie dane udostępnione przez koncern informują o powyżej 500 mln aktywnych użytkowników pochodzących z ponad 170 krajów.

Koncern przy okazji pochwalił się, że jego platforma HarmonyOS przyciągnęła już ponad 20 sprzedawców sprzętu oraz około 280 sprzedawców oprogramowania.

Huawei Mobile Service

Źródło

You may also like...