Huawei testuje Android 9.0 Pie na swych flagowcach

Huawei może być kolejną firmą, która udostępni system Android 9.0 Pie. Chiński koncern już testuje go na swych flagowcach.

Z tygodnia na tydzień rosnąć będzie liczba smartfonów, na których producenci udostępnią najnowszy system Android 9.0 Pie. Na razie dostały ją modele z rodziny Pixel oraz Essential Phone, ale niebawem mogą go otrzymać również smartfony Huawei.

Z informacji opublikowanych na portalu Weibo wynika, że chiński koncern testuje już aktualizacje systemową na flagowych modelach smartfonów. Nowy Android sprawdzany jest na takich urządzeniach, jak Mate 10 Pro, P20, Honor 10 oraz Honor V10. Oczywiście nie wiadomo kiedy konkretnie nowa platforma zostanie udostępniona użytkownikom, lecz testy mogą sugerować, że oczekiwanie nie powinno być długie.

Na razie możemy jedynie spekulować, bo coś więcej będzie wiadomo dopiero wówczas, gdy producent opublikuje mapę drogową aktualizacji. Naturalnie trzeba pamiętać, że dostępność nowego systemu operacyjnego podnosi atrakcyjność sprzętu, więc producenci z pewnością będą się z tym spieszyć.

Android 9.0 Pie

Źródło: Mydrivers.com

You may also like...