Huawei Watch GT 2 będziemy ładowali raz na dwa tygodnie

Kolejnym z produktów zaprezentowanych dziś przez chiński koncern jest Huawei Watch GT 2. Na europejskim rynku dostaniemy go już za 249 euro.

Dzisiejsza konferencja Huawei była zorganizowana przede wszystkim w celu zaprezentowania nowego modelu Mate 30 i Mate 30 Pro. Chiński koncern pokazał tam przy okazji kilka innych produktów, w tym także nowy telewizor Huawei Vision, ale też najnowszy smartwatch Huawei Watch GT 2.

Następca Watch GT prezentuje się bardzo nowocześnie. Jego okrągła koperta o szerokości 42 lub 46 mm ma grubość zaledwie 9,4 mm, zaś całość waży jedyne 29 gramów. Informacje prezentowane są na okrągłym wyświetlaczu OLED o przekątnej 1,4″ oraz rozdzielczości HD, który podobnie jak nowy Apple Watch, również ma funkcję Always On. Dodatkowo zwiększono gamę wyświetlanych kolorów, przez co barwy są dużo żywsze.

Huawei Watch GT 2 naładujemy raz na 14 dni

Pod maską pracuje natomiast najnowszy procesor Kirin A1, który jest nie tylko wydajny, ale też energooszczędny. Ma także dwukrotnie większy zasięg Bluetooth 5.1 w porównaniu do poprzedniego modelu. Według producenta użytkownik może się oddalić od smartfona na odległość nawet 150 m bez zrywania połączenia. Procesor połączono z 16 MB RAM oraz 4 GB pamięci flash (wersja 46 mm ma 32 MB RAM). Funkcjonalność sprzętowi zapewnia natomiast firmowy system Lite OS.

Huawei Watch GT 2 posiada całą masę funkcji związanych z aktywnością fizyczną. Wyposażono go m.in., w 15 trybów fitness, a także pulsometr, który teraz może mierzyć puls również pod wodą. Nie mogło też zabraknąć monitora snu, który dogłębnie przeanalizuje nasz wypoczynek za pomocą aplikacji Huawei TruSleep 2.0.

Zegarek posiada także kompas, GPS, barometr oraz aplikację do odnajdywania telefonu. Wariant 46 mm wyposażono dodatkowo w głośnik i mikrofon, więc może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego.

Największym atutem sprzętu jest jednak bateria, która w 42 mm wersji ma 215 mAh, zaś w 46 mm aż 455 mAh. Producent deklaruje, że w przypadku normalnego użytkowania, zapewni do 14 dni ciągłej pracy. Jeżeli natomiast włączymy GPS, wówczas czas ten skróci się do jedynych 30 godzin.

Huawei Watch GT 2 w sprzedaży pojawi się w przyszłym miesiącu. Wersję 42 mm dostaniemy za 229 euro, natomiast wariant 46 mm wyceniono na 249 euro.

Huawei Watch GT 2

Źródło

You may also like...