Huawei Watch GT zaskoczy nas funkcjonalnością

Do sieci wyciekły kolejne szczegóły techniczne smartwatcha Huawei Watch GT. Nowe urządzenie na jednym ładowaniu baterii będzie działać aż 30 dni.

W przyszłym tygodniu odbędzie się oficjalna premiera najnowszego smartwatcha firmy Huawei. W dzisiejszych czasach trudno jednak zachować cokolwiek w tajemnicy. Już teraz poznaliśmy więc szczegóły wyposażenia nowego sprzętu chińskiego koncernu.

Od strony technicznej zegarkowi nie można wiele zarzucić. Producent wyposażył go w 1,39″ wyświetlacz AMOLED o imponującej rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Zagwarantuje to ostry obraz o dużym nasyceniu kolorów, a będzie on doskonale widoczny nawet w jasnym słońcu. Pod maską nie znajdziemy natomiast Snapdragona, jak to zwykle bywa w tego typu sprzęcie. Producent zdecydował się bowiem na procesor ARM Cortex-M4

Zupełnie inaczej wygląda kwestia oprogramowania, która może nieco obniżyć atrakcyjność tego sprzętu. Przede wszystkim producent nie zdecydował się na popularny w urządzeniach noszonych system Wear OS. Oznacza to, że na sprzęcie nie będzie można uruchamiać typowych aplikacji dla tego rodzaju urządzeń. Zegarek otrzyma więc podstawowe funkcje, takie jak przypominacz, powiadomienia ze smartfona, śledzenie aktywności fizycznej oraz kalendarz. Będzie też wspierał NFC co umożliwi dokonywanie płatności mobilnych. Na jego pokładzie znajdzie się również aplikacja TruSeen 3.0 do monitorowania pracy serca, barometr TruRelax, a także aplikacja monitorująca sen TruSleep.

Dużym atutem będzie natomiast bateria. Według deklaracji producenta, w trybie zegarka zużywającego mało energii, sprzęt działać będzie nawet do 30 dni. Jeśli jednak wykorzystamy wszystkie jego możliwości, wówczas po 22 godzinach trzeba będzie znaleźć najbliższe gniazdko.

Niepokojące może być natomiast to, że prawdopodobnie Huawei Watch GT będzie kompatybilny głównie ze smartfonami Huawei. To nie zostało jeszcze potwierdzone, więc na razie nie ma powodu do obaw. Po prostu takie krążą plotki, a jak wiemy nie wszystkie doniesienia muszą się sprawdzać.

Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

Źródło: Slashgear.com

You may also like...